Anonymous

Obaczym, na razie przerabiam "powrót do rzeczywistości", ale najbliższa noc będzie długa, więc powinienem nadrobić.

A poza tym

Quote:
Niech Pani wybaczy, fakt że jestem w USA, i na codzień mówię po angielsku, ale też znam język mojej włąściwej Ojczyzny! I to jest czymś co większość Polonii tu nie może powiedzieć!

I to się chwali! Kiedyś w ramach integracyjnych, korespondowaliśmy z polonijną młodzieżą z USA, fakt, to było tylko ok 30 osób, ale sam fakt, że nie znaleźliśmy wśród nich osoby, która by znała chociaż zwroty grzecznościowe (najprostsze podstawy), był dla nas po prostu smutny. Może źle trafiliśmy, nie wiemy jak to się miało do starszych pokoleń. Zazwyczaj język był głównym elementem, łączącym mniejszości narodowe, np: Litwa, Białoruś, Ukraina, zaraz za nim tradycje, a tu nagle spotkaliśmy się z przypadkiem, gdzie ten język nie funkcjonuje, tradycje powoli również odchodzą, ale nadal istnieje wśród nich spora duma, ze swych korzeni, z tego, że są Polonią. Myślę, że to ciekawy temat, dobry na stworzenie odrębnego wątku, jemu poświęconemu, ale także innym słowiańskim mniejszościom, abyśmy mogli porównać pewne tendencje.

Slavorum

7 User(s) Online Join Server
  • kony97
  • Lucifer Morningstar
  • (o)possum tamer 🐀 (kris)
  • Glockamole
  • Tujev
  • Fia