Anonymous

Masz rację Szczun, dla mnie to też było miłe poczucie, że podobieństwo naszych słowiańskich języków pozwala na wzajemną komunikację i nauczenie się czegoś nowego.

Wilkołak, mam wrażenie, że taki osobny wątek będzie formą izolowania się od innych, a tego chyba chcemy uniknąć. Fakt, że jest nas Polaków więcej i chcemy ze sobą pogadać nie powinien nas wykluczać z czatu międzysłowiańskiego. Nie jestem do końca przekonana, czy przytłoczyliśmy swoją aktywnością czat miedzysłowiański, ponieważ gdyby ktoś chciał, to mógłby się do nas przyłączyć. Miałabym tylko jedną sugestię odnośnie wpisów na wątek międzysłowiański. Według mnie należy pisać w prostych słowach i nie rozpisywać się za bardzo, bo możemy być niezrozumiani.

Utworzenie odrębnego wątku miałoby sens wówczas, gdyby służył on nauce poprawności posługiwania się językiem polskim dla Polaków nie mieszkających w Polsce i nie mających na co dzień kontaktu z językiem polskim, ale nie tylko. Tytuł wątku „Pogaduchy po polsku” można by zmienić np. na „Private lessons in Polish” i wtedy miałoby to edukacyjny charakter dla wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć  ;)

Slavorum

5 User(s) Online Join Server
  • kony97
  • Tujev
  • Nefario
  • GOGA
  • slovborg