#364141

Anonymous
Quote:

Quote:
Klasyczny polski przypadek w wersji american… choć tego się nie da wynarodowić. Swego czasu Hitler twierdził, że jeśli dostarczy Polakom 10l spirytusu na głowię rocznie, to się sami wykończą – nie udało mu się, a w PRL spożywaliśmy nawet 11/12l.

Ostatnio widziałem taki film polski, Dom Zły, i tam tak tankowali, że to strach. Policja prowadzi śledztwo na bani. I film się właśnie dzieje w czasach PRLu. W 1982 r. chyba. Takie pijactwo to hańba kurcze. Wiem, że Polakom się nie odbierze alkoholu bo to w naszej kulturze, lecz pewna dyscyplina w tej sprawie tylko Polsce pomoże. Naprzykład Szwedzi potrafią pić dość ostro, ale w poniedziałek wszyscy są trzeźwi, i idą do pracy jak odpowiedzialni dorośli. Słowianie jako całość jeszcze muszą dojść do tego w dużej mierze. Co najmniej ja tak myślę. Pewna surowość jest zdrowa dla ducha. W sumie, to mi piwo dopiero zaczeło smakować jak przestałem chlać jak burak, i zacząłem pić rozsądnie.

Też go ostatnio oglądałem, ale mi się on niezbyt podobał. Strasznie pogmatfana historia a sam film jakoś taki wybitnie przytłaczający.
Ten sam reżyser (Wojciech Smarzowski) pare lat temu nakręcił inny film pod tytułem "Wesele", który bardziej polecam.
Też czarny humor jak skurwysyn, i przy okazji chlania do przesady, ale jakoś mi bardziej przypada do gustu, bo jakby weselszy.


Co do błędów w piśmie, ja tam na forach się specjalnie nie staram. Polski język jest nadzwyczaj trudny i dużo ludzi robi błędy ortograficzne.

Natomiast szacun dla Pana Husarza za jego Polski.
Mieszkałem wiele lat w RPA, wiec miałem styczność z Polonią i bardzo dobrze pamiętam jak dzieci które się tam urodziły słabo pisały po Polsku.

Slavorum

5 User(s) Online Join Server
  • kony97
  • Tujev
  • Nefario
  • slovborg
  • GOGA