Anonymous
Quote:
It is very unlikely that there will be a war between us in the future. That time in 1992 when the Czecho-Slovak Federation was in a dissolving phase, relations between Czechs, Moravians and Slovaks weren't as ratcheted up as in the Balkans. Yeah, Czech government got ready to armed conflict as the documents prove – unlike Slovak government; and yeah, one of the Slovak politicians had put the question What are the historical borders? pointing out the existence of historical region <a href="http://www.slavorum.com/index.php/topic,1410.msg15189.html#msg15189">Slovácko</a&gt; in Moravia, + there was a discussion about separation of one Moravian village between new Czech rep. and Slovak rep. But this was not so serious that could end up with many dead Czechs, Moravians or Slovaks… As for the home-defence guys on both sides, well, when I see it now, it's funny stuff.  ;)  Amateurish attempt to propaganda.

So, I hope nothing like in 1939 will happen again. Czechs attacked Slovakia then – it's well-known now as Homolov Putsch :

I would never go against another Slavs, but anyhow – at the same time I would defend my country for sure. I believe this is perfectly normal.

Vztahy mezi Čechy, Moraváky a Slováky jsou dokonalé. Není tam žádný vroubek, jediné takové to rejpání. Slováci si myslí že se považujeme za super velmoc, tak mají "radost" z každé naši prohry ve sportu, ale berou to s humorem. My zase do nich rejpeme že nemají dějiny. Obě strany tyhle spory berou s nadhledem. Troufnu si říct že naše národy mají jedny z nejlepších vztahů.

Tak, hranice by měli být podle hranic Zalitavska a Předlitavska. Slovácko bych bral jako pohraniční region. Ve Slezsko je taky hodně Polské a je naše. Jižní Slovensko je Maďarské přitom patří Slovákům. Já osobně považuji Slovácko jako čisté Moraváky, v tom videu tuším i řikali že Miss Morava je ze Slovena.

Já ty rozdíly mezi námi nevidím, podle mě jsme všichni jeden Československý lid.

V tom 1993 Praha musela mít nějaký plán, kdyby náhodou se situace vyhrotila, přece jen Praha byla hlavní město.

Jak píšeš o tom puči, nebylo to v té době ještě za Československa. Že Čs. Armáda se přece musela hlídat své území.

Jinak přátelství mezi Slovany je, jsem byl v Polsku na fotbale. Česko – Polsko…Poláci byli šíleně přátelští, zvali mě furt na pivo, na kořalky, kecali se mnou, vyměňovali dresy, vlajky, šály… Pomáhali mě, jeden nám dokonce pomáhal 6hodin hledat auto!! :D Sice na náměstí nás bylo pár, vždy jsme vše přeřvali, ale oni to brali s úsměvem.

Se omlouvám že jsem to nenapsal Anglicky, ale moje Angličtina je tak mizerná že takhle pochopíte snad víc. :)

Jinak: Svaty, mrkni se na youtube, tam mají z tohodle seriálu i o nezávislé Moravě, což mě celkem urazilo to jejích podaní.

Slavorum

7 User(s) Online Join Server
  • Shvo
  • m1tric
  • ☭Lil Commie☭
  • CampmakerZA
  • Lyutenitsa™
  • Симеон