Anonymous

Tak dokonalé nie sú, ináč by toho rýpania nebolo.  ;)  Ale sú viac než dobré, dúfam, že si ich raz nepokazíme vytvorením tretieho, resp. štvrtého Česko-Slovenska (pokiaľ rátame aj krátke obdobie medzi koncom druhej svetovej a boľševickou revolúciou). To by vôbec nebolo dobré.

99,9% Slovákov súhlasí so súčasnými hranicami medzi Slovenskom a Moravou (to 0,1% si nechávam len pre istotu, keby si náhodou nejakých bláznov poznal, čo nesúhlasia, ja takých nepoznám). Keď už si spomenul, že "južné Slovensko je maďarské", tak si zisti čísla – južné Slovensko je priveľmi zmiešané na to, aby bolo maďarské…  ;)  Len dva okresy sú väčšinovo maďarské -> okres Dunajská Streda a Komárno ( http://www.kobok.sk/images/mapa_okresy.jpg ).

V tom 1993 Praha musela mít nějaký plán, kdyby náhodou se situace vyhrotila, přece jen Praha byla hlavní město.
Jak píšeš o tom puči, nebylo to v té době ještě za Československa. Že Čs. Armáda se přece musela hlídat své území.

Územie-neúzemie, toto sú dva príklady, dva názory… a ukážky, ako sa kto voči komu správal.  ;)  Nič proti Čechom, ale škrípať to medzi nami škrípalo viac než dosť. Nuž čo už, to sú dejiny, treba sa z nich poučiť, aby sa to už neopakovalo.

Viem, Poliaci sú veľmi pohostinní a priateľskí… Môj osobný rebríček pohostinnosti západných Slovanov z vlastných skúseností: 1. Poliaci 2. Slováci 3. Moraváci 4. Česi.

"Československý lid" je čistý nezmysel, Česi mali iné dejiny ako Slováci, veď ani genetické rozdiely nie sú zanedbateľné, a okrem toho zabúdaš na Moravákov a Slezákov. Keď už tak, Morávaci a Slováci majú k sebe najbližšie, hoci som si v poslednej dobe všimla veľa ohnivých diskusí na nete, ktoré nás rozoštvávajú.

Ktorý link myslíš? Nevidím.

Slavorum

6 User(s) Online Join Server
  • Jesse
  • HicksGhostLDN
  • LCaine
  • vibehours 8 days
  • m1tric
  • Adam's Song