Anonymous
Quote:
Da li kod vas iko ikada govori knjizevnim jezikom  :D ?

Bom pa zej v ornk knjižni šprahi piso:
Ne, pravilno knjižno se samo piše. Knjižno govorijo le na TV-ju. S knjižnim jezikom potrebuješ mnogo več časa, da poveš kar misliš. Ne glede, z narečjem ali pa slengom, kot govorimo mladi, potrebuješ manj časa. Poleg tega se nam raba knjižnega jezika v takšnih situacijah, kot so tu, ne zdi primerna.  :) Upam, da je sedaj bolj razumljivo.

Quote:
Sej lih zarad tega bi mogva bit knižna Slovenščina bliži vm Štajercem? K men je tud kr rzmeroma tuja. Ajt Štajerc dej n'piš k'kšne par staukov u vašmu tapravmu narečju! ;)

Js ponavad ne govrim prav v narečju. Bol en tak gemiš sredneštajerskega s par mariborskimi vmes, v glavnem pa celski govor. In ne, glih zarad tega nam ni bližji. Klasični primer, ves se pr nas izgovri ves, pravilno pa vs. Pes se reče pes, pravilno pa ps. Moja sošolka ne reče voda ampak vóda (Maribor ::) ).

Quote:
Crnogorci lijeni, Srbi bahati, Slovenci škrti, Bosanci ne baš bistri, a Hrvati namćorasti.
Jedan stereotip za svakoga :)

Hja, mi si isto predstavlamo. Sam nismo vsi Slovenci škrti (tak fejst). Najbolj so tam ko Povhec žvi, pa v Savinjski dolini tut. ;D

Quote:
Gde tebi nestade ona lepa profilna slika :D ?

Ja, to mene tud zanima. Zej nimamo kej za gledat…  ;D

Po mojem nam manjka tule en ta prav Zagorc. Pje, midva bi šprehala da bi bil hudič!  ;D

Slavorum

15 User(s) Online Join Server
  • TELEdor
  • LukaVader
  • Shnickstara89
  • Bjelas
  • MaRk0V
  • Armenian Slayer