Anonymous

Já nemám TV 6let, jsem jo vyhodil, příjde mě to jako vymývárna mozků. Nezajímá mě co je nového v seriálech Ulice, Panelák ani Ordinace. Laciné seriály s obdobnými scénáři.

To se my zdá zajímavý, že by Vojvodinští Slováci neuměli Česky, či Banátští Češi Slovensky,…

Já žil v tom, že navzájem své jazyky umíme, nejednou jsem se setkal s tím, že hodně Slováků umí Česky líp než samotní Češi. Když rozumí Slovák z Prievidze, Slovákovi z Vojvodiny, proč by mu neměl rozumět Moravák ze Znojma.

Třeba tady na fóru je “Radigost”, ten klučina žije celý život v Rakousku, Česky se naučil a domluvím se s ním po FB, sice občas je jako indián, ale vždy se domluvíme

Si uvedom, že slovenčina a čeština sú dva odlišné jazyky. Pár dní som pobudla v Báčskom Petrovci v Srbsku, a keď som sa domácich spýtala, či pozerajú aj české stanice, alebo čítajú českú literatúru, so začudovaním sa nad mojou zvláštnou otázkou odvetili, že nie, veď oni češtine nerozumejú. Že to ako keby sa ich spýtam, či pozerajú poľské stanice – tiež nie, samozrejme.

Slavorum

5 User(s) Online Join Server
  • redrockin
  • Das Rheinenfuchs
  • m1tric
  • ☭Lil Commie☭
  • Lyutenitsa™