• This topic has 6 voices and 14 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • #342123

  Anonymous

  Hello guys, I just want to know if I am the only one who drink every day vodka and beer, I know its not a best way but I am very sad of everything going on in our world and only escape for me is drinking :/

  #353295

  Anonymous

  Helping out the alcohol industry  :)

  #353294

  Anonymous

  As Franz Mauer (Bogusław Linda) said in the film “Psy” – How am I supposed to not drink, if the world is unacceptable when I’m sober? 

  Personally I don’t drink every day (anymore). 

  #353287

  Anonymous

  you don’t have a problem, you’re just an Easterner (Východniar)…

  #353282

  Anonymous

  I keď mi vychodňar ta mi mam problem bo ne šicke u mojim okoli chľascu jak ja, bo ja mi na vysokej škole i mam pojutro skušky a neučim še, ale chľascem a nemožem sebe pomoc…rozumel si mi Dušky? :)

  #353284

  Anonymous

  hahah tiež mám skúšku zajtra ráno, a začal som sa učiť o polnoci. Myslím že si môžeš pomôcť, nikto iný nebude 🙂 Len nerozmýšľaj o svetových, ale o svojich problémoch a ľuďoch okolo seba a využi každý moment…

  #353281

  Anonymous

  Ja viem, ale nemôžem si pomôcť, študujem na informatike v Žiline a neviem či to dám, lebo ma zaujíma všeličo iné len nie to čo by ma malo, milujem Slovanstvo, študujem Polštinu, Sbrbštinu, Ruštinu a Lúžicku Srbštinu, chudáci, čo pošli ako prvý na úkor germanizácie…veľmi podobný jazyk mojej vychodňarštine tá lúžicka Srbština čo je sranda :D

  #353280

  Anonymous
  #353278

  Anonymous

  Rozumiem o čom rozprávaš, a vidím aký problém máš, po anglický sa povie procrastination-robíš čokoľvek, len aby si nerobil to čo máš, a potom keď je už neskoro začneš o tom rozmýšľať… Napíšem ti radu môjho kamaráta: Hneď ako ti nápadne učiť sa začni sa učiť, neodkladaj. Ak potrebuješ pomoc s Srbčinou, tu som 🙂

  #353276

  Anonymous

  Presne, už dávno som oboznámený s prokrastináciou :D žiaľ bohu, strašne sa ma týka, tvoja Slovenčina je veľmi milá inak, taká trochu neprirodzená ale milá :)…tým myslím, že slová kladieš správne, len ten slovosled je podivný :D  Mám kamaráta Srba a sám bol prekvapený koľko som mu rozumel a každé tretie/štvrté slovo bolo rovnaké alebo podobné :)

  #353275

  Anonymous

  vidíš, ja som Slovák :smiley: zahraničný Slovák zo Srbska, tu nas jesto okolo 50000, väčšina rozpráva lepšie ako ja, ale dialektom. Slováci zo Slovenska vravia že hovoríme arhaickou a mäkkou Slovenčinou, ale pre mňa to zvuči najkrajšie. V mojej rodine sa doma nerozprávalo po slovenský, učil som sa len v škole a v folklornom súbore, ale verím že by sa ti slovosled každého z nás zdal trocha podivný.
  Lingvisti vravia že Slovenčina je najpodobnejšia južným slovanským jazykom (zo západných a východných), a mýslim si že je to pravda.

  #353274

  Anonymous

  Je to určite pravda čo som si všimol sám, ja ti bez problémov krásne rozumiem, len ako hovorím, čo som zvyknutý tuna zo Slovenska tak sem tam sa mi zdá podivné volenie slov z tvojej strany :D a keď hovoríš o tej archaickej Slovenčine, tak ja si osobne myslím, že mám k nej dosť blízko, pretože východoslovenčina je veľmi zaujímavý dialekt, keď hovorím východniarsky a nie Slovensky tak mi rozumejú Poliaci, Češi, Srbi a dokonca aj Ukrajinci (samozrejme, že sa snažím a obmieňam slová), no naozaj sa mi zdá vychodňarština ako najvia univerzálny Slovanský jazyk :)

  #353273

  Anonymous

  Môžem povedať že mám skúsenosti aj s tvojim dialektom, povedal si že si Rusýn :) a v mojom meste úradné jazyky sú: Srbčina, Slovenčina a Rusýnčina.

  #353253

  Anonymous

  Iba čiastočný, z babkinej strany, inak som Vychodňar a nie Rusnak :)

  #437366

  Anonymous

  Vychodňarčina is my favorite language. :)
  @Ľubko Ako dopadli skúšky?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Slavorum

5 User(s) Online Join Server
 • Glockamole
 • TypowaPolskaKobieta
 • haver25
 • kony97
 • Tujev