• This topic has 6 voices and 14 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author

Anonymous

Hello guys, I just want to know if I am the only one who drink every day vodka and beer, I know its not a best way but I am very sad of everything going on in our world and only escape for me is drinking :/

Anonymous

Helping out the alcohol industry  :)

Anonymous

As Franz Mauer (Bogusław Linda) said in the film “Psy” – How am I supposed to not drink, if the world is unacceptable when I’m sober? 

Personally I don’t drink every day (anymore). 

Anonymous

you don’t have a problem, you’re just an Easterner (Východniar)…

Anonymous

I keď mi vychodňar ta mi mam problem bo ne šicke u mojim okoli chľascu jak ja, bo ja mi na vysokej škole i mam pojutro skušky a neučim še, ale chľascem a nemožem sebe pomoc…rozumel si mi Dušky? :)

Anonymous

hahah tiež mám skúšku zajtra ráno, a začal som sa učiť o polnoci. Myslím že si môžeš pomôcť, nikto iný nebude 🙂 Len nerozmýšľaj o svetových, ale o svojich problémoch a ľuďoch okolo seba a využi každý moment…

Anonymous

Ja viem, ale nemôžem si pomôcť, študujem na informatike v Žiline a neviem či to dám, lebo ma zaujíma všeličo iné len nie to čo by ma malo, milujem Slovanstvo, študujem Polštinu, Sbrbštinu, Ruštinu a Lúžicku Srbštinu, chudáci, čo pošli ako prvý na úkor germanizácie…veľmi podobný jazyk mojej vychodňarštine tá lúžicka Srbština čo je sranda :D

Anonymous

Anonymous

Rozumiem o čom rozprávaš, a vidím aký problém máš, po anglický sa povie procrastination-robíš čokoľvek, len aby si nerobil to čo máš, a potom keď je už neskoro začneš o tom rozmýšľať… Napíšem ti radu môjho kamaráta: Hneď ako ti nápadne učiť sa začni sa učiť, neodkladaj. Ak potrebuješ pomoc s Srbčinou, tu som 🙂

Anonymous

Presne, už dávno som oboznámený s prokrastináciou :D žiaľ bohu, strašne sa ma týka, tvoja Slovenčina je veľmi milá inak, taká trochu neprirodzená ale milá :)…tým myslím, že slová kladieš správne, len ten slovosled je podivný :D  Mám kamaráta Srba a sám bol prekvapený koľko som mu rozumel a každé tretie/štvrté slovo bolo rovnaké alebo podobné :)

Anonymous

vidíš, ja som Slovák :smiley: zahraničný Slovák zo Srbska, tu nas jesto okolo 50000, väčšina rozpráva lepšie ako ja, ale dialektom. Slováci zo Slovenska vravia že hovoríme arhaickou a mäkkou Slovenčinou, ale pre mňa to zvuči najkrajšie. V mojej rodine sa doma nerozprávalo po slovenský, učil som sa len v škole a v folklornom súbore, ale verím že by sa ti slovosled každého z nás zdal trocha podivný.
    Lingvisti vravia že Slovenčina je najpodobnejšia južným slovanským jazykom (zo západných a východných), a mýslim si že je to pravda.

Anonymous

Je to určite pravda čo som si všimol sám, ja ti bez problémov krásne rozumiem, len ako hovorím, čo som zvyknutý tuna zo Slovenska tak sem tam sa mi zdá podivné volenie slov z tvojej strany :D a keď hovoríš o tej archaickej Slovenčine, tak ja si osobne myslím, že mám k nej dosť blízko, pretože východoslovenčina je veľmi zaujímavý dialekt, keď hovorím východniarsky a nie Slovensky tak mi rozumejú Poliaci, Češi, Srbi a dokonca aj Ukrajinci (samozrejme, že sa snažím a obmieňam slová), no naozaj sa mi zdá vychodňarština ako najvia univerzálny Slovanský jazyk :)

Anonymous

Môžem povedať že mám skúsenosti aj s tvojim dialektom, povedal si že si Rusýn :) a v mojom meste úradné jazyky sú: Srbčina, Slovenčina a Rusýnčina.

Anonymous

Iba čiastočný, z babkinej strany, inak som Vychodňar a nie Rusnak :)

Anonymous

Vychodňarčina is my favorite language. :)
    @Ľubko Ako dopadli skúšky?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Slavorum

5 User(s) Online Join Server
  • Glockamole
  • TypowaPolskaKobieta
  • haver25
  • kony97
  • Tujev