• This topic has 9 voices and 86 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 87 total)
  • Author

Anonymous

Chwile mnie nie ma, a tu już "wykrzyknikują" do potęgi  :P

Wybaczcie moją nieobecność, ale byłem na przymusowych wakacjach w szpitalu… Mam nadzieję, że za wiele mnie nie ominęło?

Anonymous

Wybaczcie moją nieobecność, ale byłem na przymusowych wakacjach w szpitalu… Mam nadzieję, że za wiele mnie nie ominęło?

Witaj z powrotem na forum. Fakt, spędzanie przymusowych wakacji w szpitalu nie jest miłe. Trochę Cię pewnie w tym czasie ominęło, ale zaległości w czytaniu szybko nadrobisz  :)

Anonymous
    Quote:
    Trochę Cię pewnie w tym czasie ominęło, ale zaległości w czytaniu szybko nadrobisz  :)

No może nie tak szybko! Dzieki Tobie jest dość dużo do przeczytania, ale co najmniej same super tematy. :)

Anonymous

Obaczym, na razie przerabiam "powrót do rzeczywistości", ale najbliższa noc będzie długa, więc powinienem nadrobić.

A poza tym

Quote:
    Niech Pani wybaczy, fakt że jestem w USA, i na codzień mówię po angielsku, ale też znam język mojej włąściwej Ojczyzny! I to jest czymś co większość Polonii tu nie może powiedzieć!

I to się chwali! Kiedyś w ramach integracyjnych, korespondowaliśmy z polonijną młodzieżą z USA, fakt, to było tylko ok 30 osób, ale sam fakt, że nie znaleźliśmy wśród nich osoby, która by znała chociaż zwroty grzecznościowe (najprostsze podstawy), był dla nas po prostu smutny. Może źle trafiliśmy, nie wiemy jak to się miało do starszych pokoleń. Zazwyczaj język był głównym elementem, łączącym mniejszości narodowe, np: Litwa, Białoruś, Ukraina, zaraz za nim tradycje, a tu nagle spotkaliśmy się z przypadkiem, gdzie ten język nie funkcjonuje, tradycje powoli również odchodzą, ale nadal istnieje wśród nich spora duma, ze swych korzeni, z tego, że są Polonią. Myślę, że to ciekawy temat, dobry na stworzenie odrębnego wątku, jemu poświęconemu, ale także innym słowiańskim mniejszościom, abyśmy mogli porównać pewne tendencje.

Anonymous
    Quote:
    Chwile mnie nie ma, a tu już "wykrzyknikują" do potęgi  :P

O kurwa, to niezbyt wesoła nowinka, młody. :( Co tam Ci dolegało, że aż tak długo tam tkwiłeś (oczywiście jeśli można zapytać)?

Anonymous
    Quote:

O kurwa, to niezbyt wesoła nowinka, młody. :( Co tam Ci dolegało, że aż tak długo tam tkwiłeś (oczywiście jeśli można zapytać)?

Nie no, nie trzeba od razu "zgrabnych kurew" uźywac :P mały wypadek przy pracy, z racji mojego "poszanowania" zasad BHP i przy okazji odezwały się moje dolegliwości, które mam od dziecka, wiec tak szczerze to nic poważnego, zwłaszcza, że bywam tam dość często, więc nie ma czym się przejmować ;)

Anonymous

Kawał:

Idą dwaj Baca po scieżce w górach, i nagle widzą małe gówno na ziemi.

Jeden mówi do drugiego: "Wiecie co Baca? Ja się założe z Wami za 100zł, że tego gówna nie zjecie."

"No dobrze" mówi drugi, i bierze gówno w rękę, i zjada.

Idą dalej i widzą następne gówno na ziemi.

Teraz ten drugi Baca mówi: "A teraz ja się Wami założe za 100zł, że tego gówna nie zjecie."

Pierwszy bierze gówno i zjada.

Idą dalej aż jeden mówi do drugiego: "Wiecie co Baca? Chyba na równo się tego gówna na jedliśmy."

Anonymous

Na pewnym pastwisku był sobie taki Baca który nigdy nie przetracił ani jednej owcy. Więc pewnego dnia tacy z miasteczka chcieli dać mu pewnien test. Przyciągneli stado i powiedzieli:

"No Baca, policzcie ile tu jest owiec."

Baca liczy przez pare sekund i odpowiada: "135."

Faktycznie, było własnie tyle. No to przyciągneli następne stado i jeszcze następne i zawsza Baca policzył w pare sekund dokładną ilość.

Ci z miasta byli dość zaimponowani. "Powiedzcie Baca, jak Wy to robicie?!"

"To łatwe, licze nogi i dziele przez cztery."

Anonymous
    Quote:
    Na pewnym pastwisku był sobie taki Baca który nigdy nie przetracił ani jednej owcy. Więc pewnego dnia tacy z miasteczka chcieli dać mu pewnien test. Przyciągneli stado i powiedzieli:

"No Baca, policzcie ile tu jest owiec."

Baca liczy przez pare sekund i odpowiada: "135."

Faktycznie, było własnie tyle. No to przyciągneli następne stado i jeszcze następne i zawsza Baca policzył w pare sekund dokładną ilość.

Ci z miasta byli dość zaimponowani. "Powiedzcie Baca, jak Wy to robicie?!"

"To łatwe, licze nogi i dziele przez cztery."

;D :D ;D LOL Jestem zaimponowana  :D ;)

Anonymous

Czołem,

Chciałbym nadmienić, że temat "Interslavic chat in native languages" od jakiegoś czasu stracił wątek.
    Mieliśmy za jego pomocą potrajtolić sobie w naszych ojczystych językach a widzę, że na polu bitwy pozostali tylko rodacy-Polacy. ;)
    Postanowiłem stworzyć nam ten o to ten temat do rozważania.

Całuski,
    Wilkołak

Anonymous
    Quote:
    Czołem,

Chciałbym nadmienić, że temat "Interslavic chat in native languages" od jakiegoś czasu stracił wątek.
    Mieliśmy za jego pomocą potrajtolić sobie w naszych ojczystych językach a widzę, że na polu bitwy pozostali tylko rodacy-Polacy. ;)
    Postanowiłem stworzyć nam ten o to ten temat do rozważania.

Całuski,
    Wilkołak

Heh heh. Dobry pomysł :D

Anonymous

Pomysl dobry, ale mimo wszystko taki obrót sprawy jest trochę smutny. Międzysłowiański chat nie dość, źe był dla mnie formą rozrywki, to takźe liczyłem na pewną naukę, mogło z niego wyniknąć wiele pozytywnych rzeczy, dlatego moje rozczarowanie tym bardziej jest większe. Mam nadzieję, źe to posunięcie sprowokuje resztę do działania.

Anonymous
    Quote:
    Pomysl dobry, ale mimo wszystko taki obrót sprawy jest trochę smutny. Międzysłowiański chat nie dość, źe był dla mnie formą rozrywki, to takźe liczyłem na pewną naukę, mogło z niego wyniknąć wiele pozytywnych rzeczy, dlatego moje rozczarowanie tym bardziej jest większe.

No właśnie, ale skoro tylko my piszemy, to już przestaje być międzysłowiański chat, no nie?
    No ale cóż, ten temat sobie tam jest i mam nadzieje, że reszta się zbierze i zacznie pisać.

Mam nadzieję, że to posunięcie sprowokuje resztę do działania.

Ja też tak myślę. ;) O to mi też chodziło w pewnym stopniu. Zobaczymy, może coś wskuram przez to. ;D

Anonymous

Masz rację Szczun, dla mnie to też było miłe poczucie, że podobieństwo naszych słowiańskich języków pozwala na wzajemną komunikację i nauczenie się czegoś nowego.

Wilkołak, mam wrażenie, że taki osobny wątek będzie formą izolowania się od innych, a tego chyba chcemy uniknąć. Fakt, że jest nas Polaków więcej i chcemy ze sobą pogadać nie powinien nas wykluczać z czatu międzysłowiańskiego. Nie jestem do końca przekonana, czy przytłoczyliśmy swoją aktywnością czat miedzysłowiański, ponieważ gdyby ktoś chciał, to mógłby się do nas przyłączyć. Miałabym tylko jedną sugestię odnośnie wpisów na wątek międzysłowiański. Według mnie należy pisać w prostych słowach i nie rozpisywać się za bardzo, bo możemy być niezrozumiani.

Utworzenie odrębnego wątku miałoby sens wówczas, gdyby służył on nauce poprawności posługiwania się językiem polskim dla Polaków nie mieszkających w Polsce i nie mających na co dzień kontaktu z językiem polskim, ale nie tylko. Tytuł wątku „Pogaduchy po polsku” można by zmienić np. na „Private lessons in Polish” i wtedy miałoby to edukacyjny charakter dla wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć  ;)

Anonymous
    Quote:
    Według mnie należy pisać w prostych słowach i nie rozpisywać się za bardzo, bo możemy być niezrozumiani.

Już na samym początku miałem wrażenie, że już sam mogę za bardzo się rozpisywać, niestety jestem z natury osobą bardzo rozgadaną, na szczęście moje szczątkowe umiejętności posługiwania się angielskim, nie pozwalały mi na to, za to na chacie już było trudniej… Może więc zróbmy ten wątek swoistym poligonem dla celów naukowych, ew. naszych bardziej rozwiniętych dyskusji, które nie zwrócą uwagi na chacie, a mogły by niepotrzebnie go zdominować.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 87 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Slavorum

9 User(s) Online Join Server
  • Oliver (TW BLOCK)
  • slovborg
  • Jyxia
  • Fia
  • Piachu
  • TypowaPolskaKobieta