• This topic has 7 voices and 45 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • Author

Anonymous

I’m a croatian studying czech language an literature, is anyone interested or has the free time to communicate with me in czech so I can practice? :D

Anonymous

Well, I’m not any kind of teacher, but I think I might help you with this. :-)
    Proč ses vlastně rozhodla studovat češtinu?

Anonymous

@Goryvlad I just love Slavic languages and Czech is really prosperous  in my opinion. Mluvim ne dobre ješte, ale učim se :D

Anonymous

@SkandaloznaSkroz 
    To nezní špatně, ale lepší by bylo říct: “Zatím nemluvím moc dobře, ale učím se.” ;-)
    Jak dlouhu už se učíš Česky?
    A je chorvatština podobná češtině? Já jsem v Chorvatsku, přestože jsem Čech, nikdy nebyl.
    ;)

Anonymous

Možná, my ostatní můžeme použít tomuto tématu pro praktikování češtiny? A, mít konverzace? 🙂 

Anonymous

@cHr0mChIk 
    Proč ne? Ale toto vlákno patří @SkandaloznaSkroz takže nám to bude muset schválit.
    Why not? But this thread belongs to @SkandaloznaSkroz so we need her approval.

Mimochodem tvoje věta je trochu kostrbatá, lepší by bylo napsat:
    Btw. your sentece is a bit gritty. It would be better written like this:

Možná můžeme toto téma použít i my ostatní? K procvičování češtiny a konverzaci?

Anonymous

@Goryvlad Děkuji velmi pěkně! Ja rozumím česky perfektně, protože je slovensky můj rodný jazyk, ale pokud jde o mluvení… jsem nepoužil slovensky ani česky pro více než deset let … tak, teraz chci je “oživit” 😆

“aktivní znalost” jazyka sa vytratí podle času… ale “pasivní znalost” zůstava navždy :smiley:

Anonymous

@cHr0mChIk 
    Za málo. 
    Pokud jazyku rozumíš a chceš ho “jen” oživit pak bych doporučil v tom jazyce číst. Aspoň mě to hodně pomohlo, když jsem měl potíže s pravidly českého jazyka. 
    Jak dlouho jsi žil na slovensku? A kde tam?

Anonymous

@Goryvlad Jestem Slovak, ale nikdy ne jsem žil na Slovensku. Zde, v severním Srbsku (Vojvodina), žije více než 50.000 slováků, a trochu méně než 2.000 Čechů (a více – https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_groups_in_Vojvodina).

To je multikulturní místo, a každý z nás sme zachovaly svou kulturu, jazyk, atd… ačkoli, například, Slováci žijí tu už od 18. století…máme školy v našich jazycích, televizních stanic, atd. atd….

Však, moja rodina je polovina slovenská, polovina srbská, a jsem vyrůstal s oběma jazyky, stejně … až jsem začal chodit do školy … šel jsem do srbské školy.. a nemluvil jsem ani slovo ve slovenském za 10 let … ehh..

Anonymous

@cHr0mChIk 
    “Jestem Slovak” Nemyslím to zle ale opravdu mě to rozesmálo 🙂 
    “Jestem” používají poláci, češi říkají “Jsem” a slováci “Som” takže správně by bylo “Som Slovák”

Vojvodina vypadá jako zajímavá oblast, měl bych se tam zajet podívat. Stejně už delší dobu uvažuji o tom že se  do Srbska podívám. Dá se někde v Srbsku lyžovat?

Anonymous

You have my approval, let’s make this a thread for conversing in czech :D

Anonymous

učim česky 1 mesic, nevim nic hahaha

Anonymous

Chorvatština je podobna čestine, ale neni to lehke :/

Anonymous

@SkandaloznaSkroz 
    Trošku tě opravím:

“Učím česky” znamená že učíš někoho jiného, ty jsi psala sama o sobě takže bys měla napsat “Učím se česky”

v druhé větě máš jenom malé chybičky, správně je to takto:

Chorvatština je podobná (dlouhé aaaa) čestině (měkké e, vyslovuje se jako ie), ale neni to lehké (dlouhe eeee).

Čeština není tak těžká, u nás mluví česky každé malé dítě 😆 

Anonymous

@Goryvlad Promiň, vím o “jsem” a “som”:.. mluvím polski “bardzo” lepší, a používam ho častěji.. ja docela často míchají jazyky, promiň za to …. :D :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Slavorum

14 User(s) Online Join Server
  • Tosti
  • Lyutenitsa™
  • Shnickstara89
  • MD
  • Симеон
  • ☭Lil Commie☭